יוון

טיול ליוון עם Double Compass

כפרי זגוריה וקניון הויקוס

“הכפרים שמעבר לאופק” כפרי זגוריה, משובצים להם כמו יהלומים במרחבי חבל הארץ בצפון מערב יוון.

חבל ארץ זה אשר הוכרז ע”י אונסקו, כאתר מורשת עולמית משמר את מאפייני החיים והבנייה העתיקים ב 26 כפרים המהווים גן עדן למטיילים האוהבים טבע, מים, מורשת ואוכל משובח.

בתי האבן וסמטאות הכפרים תמיד יובילו אתכם אל מרכז הכפר עם “עץ הדולב הכי גדול ביוון” וטברנות מעולות המשתמשות בתוצרת מקומית מהיער והעדר, מהנהר והגינה. תמיד טרי, תמיד טעים.

קניון הויקוס, הצר והעמוק ביותר בעולם, זאת עפ”י גינס, מאבד גובה מהכפרים לתוך תהום עמוקה ומלאת טבע עשיר, מעיינות ונהר צלול וקר. נהר ה”אאוס” המשתלב אף הוא בתמונה הוא הדובדבן שבקצפת, רפטינג צונן וטבילה במים הם חוויה מענגת!

רכס הפינדוס

עוצמתו של הרכס המבתר את יוון מצפון לדרום ניכרים עוד היום כבר בשמם של היונים ( Greece / Hellas ) חציית הרכס הינה משימה לא פשוטה בימי קדם, עקב המבנה הטופוגרפי המחודד של ההרים משני עבריו.

כמות המשקעים הנדיבה בימי החורף והשלגים הנמסים עם בוא האביב, מוסיפים גם את גוון המים, המפלים והאגמים התכולים ויערות המחטניים הנראים מכל מקום אל כל מרחב. לנו הקהל הישראלי, יוון היא כאן, ליד הבית, אך מי שיוצא אתנו להרי הפינדוס, מופתע מעוצמתם וגובהם, מן הצמחייה האלפינית ומכמות המים.

אנו מבקרים במקומות רחוקים מהמסלולים השחוקים ומביאים אתכם את יוון הכפרית ההררית הטעימה, יחד נאכל פורלים צלויים שעד לפני רגע שחו בנהר הצונן, נלמד על שיטות הבישול בהרים, כבש בתנור, פשטידות רועים וירקות עם טעם של פעם.

תסלוניקי וצפון יוון

צפון יוון, מגבולה ההררי עם טורקיה במזרח ועד לקו חוף הים בואך הגבול עם אלבניה השכנה מצפון, כולו ירוק ושופע מים.

אצבעותיו הציוריות של חצי הי חלקידיקי ואגמי פרספה הם גן עדן לחובבי טבע ונופים.

חיות בר נדירות כמו הזאב הכסוף ודובים לצד עופות דורסים ועופות מים צבעוניות. מסלולי ג’יפים ורפטינג, מסלולי הליכה ואופניים.

אוכל משובח וציפורו ששורף את הגרון.

תושבי הצפון משמרים תרבויות קדומות ובהם ה “ולאכים” אותם רועים נודדים שחלקם קבעו את מקומם בחבל ארץ זה.

כפרי זגוריה, אתר מורשת של אונסק”ו, מנוקדים בהרים כמו אבני חן ותושביהם מזמיני אורחים ולבביים עד מאוד. אתם מוזמנים לטיול למחוזות רחוקים קרוב לבית.