סרביה

טיול לסרביה עם Double Compass

סרביה היא מדינה בצפון חצי האי הבלקני, ללא מוצא לים ובעבר חלק מיוגוסלביה, ממלכת הסלביים הדרומיים.

הארץ רב גונית והתברכה באדמה חקלאית, נהרות רחבי ידיים והרים נישאים. קרבתה הגיאוגרפית לעמי הים התיכון ולדרכי המסחר עם המזרח הרחוק הותירו את השפעתם בתרבות, בפולקלור ובמטבח הסרבי.

האוכלוסייה ברובה היא נוצרית אורתודוקסית, המשלבת בעת המודרנית מסורות מבית אימא ואבא עם טכנולוגיות מתקדמות וחשיפה מוחלטת למערב.

בלגרד הבירה, על גדות נהר ה”דנובה” וה”סאבה”, מרתקת ומהנה כל ימות השנה, מוזיאונים רבים כמו מוזיאון ניקולא טסלה, מוזיאון ההיסטוריה של יוגוסלביה וגלריות לאומנות עכשוויות ועתיקה.

החוויה הקולינארית מתאימה לחך הישראלי וחגיגת טעמים משולבת בלקן, טורקיה, אירופה ואסיה מוגשת לשולחנות אם במסעדות מעולות ואם בדוכני אוכל הרחוב הרבים.

האלכוהול הלאומי הוא “ראקייה”, טעים ועושה מצב רוח נהדר. הפרי הלאומי הוא השזיף וכלי הנגינה הלאומי הוא, חצוצרה.

בסרביה ניגע בהיסטוריה הרומית באתרים ארכיאולוגים רבים, טירות ומצודות כמו ב “שערי הברזל” על הדנובה. העיר Novi Sad ומערכת המנהרות התת קרקעיות העתיקות, היין מקומי ונופי הכרמים והחוות המשובצות בטבע הירוק.

אנחנו אוהבים לטייל בהרים הגבוהים, הרי זלטיבור ושמורת טארה, נשוט בנהרות בסירות, ברפטינג ובקיאקים, נכנס למערת מעיינות עתיקה ובכפר שהועתק והפך מוזיאון פתוח נלמד על אורח החיים המקומי כפי שהיה לפניי 200 שנה.

ניסע ברכבת ישנה ונחצה מנהרות רבות חצובות בסלע, נעצור בתחנות אל מול נקודות נוף מרהיבות ונבקר בכפר העץ של הבמאי המפורסם Emir Kusturica, יוצר הסרטים “על שביל החלב”, “חלום אריזונה” ועוד, נבקר בית קטן ומתוק השייך לשום אדם בשטח הפקר בין מדינות, היושב על סלע במרכזו של נהר ה-Drina ונשוט בנהר הפתלתל “Uvac” אל מערת קרח נדירה ומבודדת.

סרביה מבטיחה ומקיימת, מתאימה לכל אחד ואחת, בכל גיל ובכל עונות השנה.